Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Doğal taşların faydaları

Doğal taşların faydaları

Doğada sağlık açısından faydalı olan birçok taş bulunmaktadır. Tarihler boyunca mevcut olan bu taşlar günümüze kadar gelmiş ve kullanımları artmıştır.

Taşların çeşitleri

Sağlık açısından faydalı olan birçok taş örnekleri vardır. Bunlardan birkaç örnekler verilirse, obsidyen taşı, içerisindeki minerallerden kaynaklı olarak çok değerli bir taştır. Fiziksel faydaları olduğu gibi psikolojik açıdan da faydaları bulunmaktadır. Karaciğer, bağırsak, mide ve kas hastalıkları için şifa verici özelliği bulunmaktadır. Bunun yanında psikolojik anlamda rahatlamayı, gevşemeyi, negatif etkileri azaltmayı sağlamaktadır.

Taşların faydaları bilimsel olarak da incelenip kanıtlanmıştır. Hematit taşı, demir olarak bilinen bu taş kan dolaşımını düzenlemeyi sağlar. Çok eski çağlardan beri var olan bir taş olma özelliğindedir. Enerji ve canlılık kazandırır, stresi azaltmaya, heyecanı yatıştırmaya yardımcı olur. Romatizmaya bağlı rahatsızlıkları azaltmada hatta tedavi etmekte etkilidir.

Doğal taşlar

Doğa da çok farklı türlerde bulunmakla birlikte etkilerini iyi bilmek ve doğru şekilde kullanmak gerektirir. Bu zaman kadar herhangi bir olumsuz etkileri bu taşları da görülmemiştir. Malakit taşı, bu taş çok özel bir taştır. Şöyle ki bedensel ve ruhsal rahatlamayı, temizlenmeyi sağlar. En yaygın özelliği vücudun dinginliği sağlama, temizlenmesine yardımcı olmadır. Radyasyona bağlı zararlardan korur, kan dolaşımını ve kalbi korur. Bunun yanında dalak ve pankreas hastalıklarında etkisi bulunmaktadır. Bu taşın çok yüksek bir enerjisi bulunmaktadır.

Taşlar yaygınlıkla takı tasarımında kullanılır ve genelde bu taşların isimleri ve renkleri bilinir. Ancak bu doğal taşların görüntülerinden çok fiziksel, psikolojik ve tedavi edici yanları daha fazladır. Doğa da her çeşit zengin kaynaklı taşlara rastlanabilir. Türkiye’de çok fazla yaygınlaşmamış olsa da diğer ülkelerde ciddi anlamda kullanımları fazladır. Yavaş yavaş ülkemizde de bilinmeye ve kullanılmaya başlamıştır. Hatta bu taşlara ülkemizde ulaşmak daha kolaydır. Yeryüzü bakımından buna çok uygun bir yapısı olan bir ülkede yaşamakta olduğumuz düşünülürse bu bir doğal zenginliktir.

Doğal taşların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak bir diğer dikkat edilmesi gereken husus bu taşların topraktan alındıktan sonra temizlenmesi gerektiğidir. Burada da doğru temizliği sağlamak önemli bir konudur.

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment