Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Ayaklarınız İçin SPA Ve Güzellik Önerileri

Ayaklarınız İçin SPA Ve Güzellik Önerileri

Kişilerin güzelliğini değerlendirirken genellikle dış görüntünün bir bütün olarak uyumu değerlendirilir. Ancak ayaklar ve eller genellikle açıkta olduğundan tek başına da güzellik değerlendirmesi yapılan organlarımızdır. Güzel eller ve güzel ayaklar dikkati çeker. Güzel ayaklara sahip olma sırlarını açıklamadan önce hangi ayakların estetik ve güzel olduğunu bilmemiz gerekir. Aslında bu olgunun coğrafyaya ve zamana göre değişiklikler gösterdiğini görüyoruz. Uzak doğuda küçük ayaklar takdir edilirken batıda kemerli ayaklar estetik bulunmaktadır. Hatta ayağın altında boşluk olacak kadar yüksek kemerli ayaklar daha çekici bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir diğer güzellik tartışması da ayak baş parmağının yanındaki ikinci ayak parmağı üzerinedir. Yaygın bir görüşe göre ikinci ayak parmağı ne kadar uzun olursa bu ayağın güzelliğinin bir işaretidir.

Bu gibi görüşler göreceli olsa da yaygın estetik anlayışına güzel ayaklarda bulunması gereken ortak özellikler vardır. Öncelikle ayaklarda belirgin bir damar görünümü olmamalıdır. Burada gözü rahatsız edecek kadar dışarıda ve koyu renkli damarlardan bahsediyoruz, sağlıklı bir ayakta böyle bir durum zaten söz konusu değildir. Ayakta herhangi bir bölgede nasır bulunmamalı, ayaklar yumuşak bir yapıda olmalıdır. Parmakların veya ayağın üzerinde tüy bulunmamalıdır. Ayak tırnakları düzgün olarak kesilmiş olmalıdır. Bunun yanı sıra ayak bileklerinde yağlanma olmamalı yani bileklerin inceliği estetik görünüm için önemlidir. Bu özellikleri barındıran ayaklar daha estetik bir görünüme sahiptirler.

Çok yüksek topuklu ayakkabılar hem ayaklarınızın yapısını bozar hem de omurganız için zararlıdır. Aynı şekilde çok dar ayakkabıları da tercih etmemeniz gerekir. Bu tür ayakkabılar parmaklarınız üzerinde basınç uyguladığından parmak yapınızın bozulması söz konusudur. Bu ayakkabılarınızı özel günlerde giymeyi tercih ederek günlük olarak rahat ayakkabılar giymeniz ayak sağlığınızı ve estetiğinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Doğuştan meydana gelen ve ameliyat gerektiren en sık görülen durumlar ayak parmaklarının beşten fazla olması veya ayak parmaklarının bitişik olmasıdır.

Spa Ve Ayaklar

Ayaklarınız için alacağınız özel spa hizmetleri de sizin için çok iyi gelecektir. Bu bakımdan sitemizdeki özel spa paketlerinizi incelemeniz ile birlikte ayaklarınız en için en uygun hizmeti satın alabilirsiniz.

Author Info

Meral OK

Comments ( 2 )

  • Efe

    Spa ve bakım konusunda da hizmet vermeye başlamışlar. Gerçekten çok başarılılar.

  • Sevinç

    Gerçekten çok başarılı ve ekonomik. Mutlaka gidip görmelisiniz.

Post a Comment