Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Saunanın önemi

Saunanın önemi

Adana sauna faaliyetinde bulunan Paris SPA salonunun müşterilerine özel hizmetlerinden biri olan sauna kullanımından ekstra artı bir ücret talep edilmemektedir.

Günümüzde birçok insanın ilk tercihleri arasında yerini alan sauna güzelliğin, ruhen ve bedenen rahatlamanın en etkili yollarından birisidir. Günün yorgunluğunu, stresini ve birçok sıkıntılarını atmanız adına en güzel yöntemlerinden birisi de sauna olmuştur. Eğer sauna nedir sorusuna cevap verecek bir tabir kullanmamamız gerekecek ise ‘rahatlama’ olarak nitelendirebiliriz. Sıcaklık değeri 40 ve 90 C arasında değişkenlik göstermekte ve yüksek sıcaklıkla birlikte kasların gevşemesi ve ruhun dilenme reaksiyonlarının gerçekleşmesi daha kolay hale gelmektedir. Genelde saunaya gidecek olan bayan ilk olarak saunanın kilo verip vermediği konusunda net bir fikre sahip olamamaktadır.

Peki, sauna zayıflatır mı?

Sauna’nın yüksek sıcaklık değerinden dolayı terleme yolu ile fazla kilolardan kurtulma ihtimali oldukça yüksektir. İçerisinde rahatlıkla dinlenebileceğimiz saunalar ile gün içerisinde atamadığınız pek çok zararlı toksinleri vücudunuzdan atabilir ve daha sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

Saunanın yararlarından bahsedecek olursak,

  • Toksinlerin atılmasına yardımcı olur,
  • Gözeneklerin açılmasını sağlar,
  • Ruhu ve bedeni dinlendirir,
  • Kasların gevşemesine yardımcı olur,
  • Stres alıcı özelliği bulunur,
  • Kan dolaşımını harekete geçirerek hızlandırır,
  • Saunadan sonra derin bir uyku çekebilir ve bedeninizi oldukça dinç hissedersiniz.

Kendinizi oldukça iyi hissedebileceksiniz. İnsan vücudunda olumlu etkiler yaratan sauna pek çok insan tarafından tercih edilen ve ihtiyaç duyulan bir etken olmuştur. Daha genç ve taze bir görünüme ulaşabilmeniz açısından sauna eşsiz bir katkı sağlamakta ve en önemli ihtiyaçlar arasında yerini almaktadır. 5-6 kişinin sığabilecek genişlikte olan saunalarda bayanlar kimi zaman zayıflamak adına da ihtiyaç duyarak yönelmektedir.

Adana sauna, Tüm temizlik ve hijyen kurallarına en iyi şekilde gereken önemi göstererek sauna ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişilere özel hizmetler sunmaktadır. Saunanın vücuda vermiş olduğu olumlu etkisinden faydalanılması amacıyla özel sauna odaları eşliğinde gelen ziyaretçilerini ağırlamakta ve sauna ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Sizlerde yoğun iş temposu ve koşuşturmaca sırasında vücudunuzun ihtiyaç duyduğu rahatlığı geri kazanması amacıyla saunanın vermiş olduğu maksimum katkıda en iyi şekilde yararlanabilir ve genç bir cilt görünüme sahip olabilirsiniz. Terleme yoluyla vücudunuzda ki tüm toksinler kolaylıkla dışarıya atılmakta ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşmaktasınız

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment