Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Sauna İmkanı

Sauna İmkanı

Sauna dünyada iki ülkede yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Finlandiya’da buharlı saunalara Türk Saunası denilirken, bizde ise Fin Hamamı denilmektedir. Sonuç olarak saunaların etkisi o kadar fazla ve yararları o kadar çok ki, bugün dünyanın her yerinde kullanılan ve hatta kültürümüzün bir parçası olmasına rağmen tam olarak rağbet göstermedimiz bu etkinlik, bizlere istediğimiz gibi sağlıklı bir vücut sunmaktadır.

Çünkü içeride ki ısının etkisi ile birlikte, vücudumuzda ki gözeneklerin yenilenmesi mümkün olabilmektedir. Bu konuda şu açıklamayı yapabiliriz. Erkeklerin ortalama da kullanmış oldukları sauna sıcaklığı 85 derece iken, bu sıcaklık kadınlarda 60 derecedir. Vücudumuzda ki yağların ve gözenekler içerisinde ki toksinlerin ise 40-50 derece arasında vücuttan atıldığını düşünürsek eğer, sauna banyosu ile birlikte, hem çok hızlı bir şekilde vücudunuzda ki toksinleri ve fazla yağları atmış olacaksınız ve hemde kalbinizin bu sıcaklıkta çok daha hızlı bir şekilde çalışacağı için burada yeni gözeneklerin oluşması çok daha hızlı olacaktır.

Kısacası sauna kullanımı sizlere her anlamda fayda sağlayacağı için, sizlerde bu işini doğru kişiler ile yapmalısınız. Özellikle saunaların belirli bir sıcaklıkta olması ve saunaya giren kişilerin bu sıcaklıklarda çok fazla durmamaları gerektiği için, bu konuda uzman olan Adana sauna ile sizlerde istediğiniz gibi faydalı bir seans alabilirsiniz.

Adana sauna sizlerin 15 dakikalık seansını iki şekilde yapmaktadır. Seansın ilk parçasını beş dakika olarak belirlemekte olup, beş dakika sonrasında sizlerin saunadan çıkıp, soğuk duş almanızı önermektedirler. Böylelikle vücudunuzda yaratacağınız şok etkisi ile birlikte, daha diri bir vücuda sahip olabilecek ve sıcağa maruz kalmış olduğunuz zamanlarda ki sarkmaları engellemiş olacaksınız. Ayrıca ilk senasnlarda 5 dakika çok önemli olmakta ve bu zaman geçirilmemelidir.

İkinci 10 dakikalık zamanda ise vücudunuz biraz daha dirençli olacağı için, bu süreçte daha rahat bir şekilde dinlenme şansına sahip olabileceksiniz. Adana sauna ile bu imkanlara sahip olabileceğiniz gibi, saunaya mutlaka peştemal ile girmelisiniz. Çünkü diğer mayo türlerinin plastik alaşımlı olmaları ve terliklerinde bu şekilde olmasından dolayı, hem kötü bir koku oluşacaktır ve hemde vücudunuza kimyasal salgılayacaktır.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Erdem

    Masaj salonunun saunası çok iyi. tavsiye ederim.