Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Sauna Aşamaları

Sauna Aşamaları

Sauna seanslarına başlamadan ve başladıktan sonra aşama aşama yapılması gerekenler bulunmaktadır. Adana Sauna olarak sizlere sauna aşamalarını sıralamaktayız.

Saunaya Başlamadan Önceki Aşamalar;

Saunaya başlamadan önce ılık su ile duş almaya özen gösterin ve duşun ardından gözeneklerin açılması için iyice kurulanmaya dikkat etmelisiniz.

Saunada Vücudu Isıtma ve Ter Atma Aşaması

Adana Masaj Salonu olarak saunaya yeni başlayanlar için ilk başladıkları sauna seansına ilk basamakta başlamak onlar için yararlı olacaktır. Alışma evresinden sonra saunada basamak atlamaları önerilmektedir.

Sauna seansı sırasında en iyi duruş pozisyonu yatma olmaktadır. Saunaya giren kişi yattığında sauna ısısını tüm vücuduna eşit olarak dağıtır.

Adana Sauna olarak sauna seanslarınızda en az 80 en fazla 95 derece sıcaklığı tercih etmenizi önermekteyiz.

Sauna seanslarınızın süresi en az 10 en fazla 15 dakika kadar olmalıdır.

Saunada geçirdiğiniz seans süresince aynı sauna basamağında kalmamaya özen göstermelisiniz. Alt basamaktan başlayarak üst basamağa doğru çıkmanız yararlı olacaktır.

Saunadan Sonra Vücudu Soğutma Aşaması

Saunada en az 80 derecede bulunmaktasınız. Bu nedenle de sauna seansınız bittikten sonra vücudunuzu soğutmalı ve tekrar eski ısı dengesine ulaştırmanız gerekmektedir. Bu nedenle de Adana Masaj Salonu olarak sizlere sauna seanslarınızın sonunda soğuk bir duş almanızı önermekteyiz.

Sauna seansından sonra almış olduğunuz soğuk duş sırasında başınızdan aşağı değil; ayaklardan yukarı doğru soğuk suyu uygulamalı ve böylece de vücudunuzun normal ısı dengesine kavuşmasına yardımcı olmanız gerekmektedir.

Sauna seanslarından sonra alacağınız soğuk duşların süresi en az 5 dakika en fazla ise 15 dakika olmalıdır. 15 dakikayı geçtiği takdirde vücudunuzun ısı dengesini sağlayamaz ve ısının düşmesine neden olursunuz.

Sauna sonrası duşlarınız mutlaka soğuk su ile alınmalıdır. Sıcak ya da ılık su ile alınan sauna sonrası duşlar vücut ısınızı dengelemez.

Sauna Sonrası Dinlenme Aşaması

Adana Sauna olarak sizlere sauna sonrası dinlenmeyi muhakkak önermekteyiz. Dinlenme süreleriniz en az 5 dakika olmalıdır.

Sauna seanslarınızdan sonra sırt üstü uzanarak dinlenmeyi tercih etmelisiniz, böylece vücudunuzun kan akışı doğru şekilde gerçekleşir.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Ceyhun

    Sauna konusunda Adana masaj salonunun ortam çok iyi.