Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Geçmişten günümüze sauna

Geçmişten günümüze sauna

Adana sauna faaliyetleri

Adana sauna hizmeti verem Paris SPA işletmesinin yazıları burada yer almaktadır. Yapılan bilimsel araştırma ve deneylerle de kanıtlanmış birçok etkileri mevcut olan Adana sauna, üzerimizdeki zararlı toksinlerden arındırdığı gibi, vücudumuzun hastalıklara karşı daha dirençli durmasını sağlamaktadır. Sadece bu kadarla da değil daha birçok faydası bulunan saunanın dilerseniz önce ne zaman ve kimler tarafından bulunduğundan biraz bahsedelim.

Saunanın ortaya çıkışı

Bin yıla kadar uzanan bir mazisi vardır Adana saunanın ve Finlandiyalılar tarafından bulunduğu bilinmektedir. Finlandiyalılar, sauna banyo yapmak için kullandıkları bir yer iken ileri ki yıllarda temiz olması ve bol suyun olması nedeni ile doğum yapacak kadınların buraya getirilerek doğumlarının yapıldığı bilinmektedir ve suyun bol olması ve temiz olması nedeni ile hastalıklardan kurtulmak için de kullanılmıştır. Saunayı kim icat etti sorusunun cevabı net bilinmese de Finlandiyalıların olduğu düşünülmektedir ve her ne kadar Finlandiyalılar kendilerinin icat ettiğini düşünmese de gelişmesinde önemli rol üstlenmişlerdir.

Bilimsel araştırmaların sonucunda ortaya çıkan sonuç, çeşitli sauna tiplerinin Finlandiya da görüldüğünü ortaya koyulmuştur. Ayrıca diğer kültürlerde de ter banyosu olarak kullanılmış Adana sauna, her kültür ve millette has mekanların olduğu da bilinmektedir, günümüz de birçok ülke tarafından farklı mekan ve isimlerle de kullanılıyor. Ve bu mekanlarda da sauna sobaları ile sıcak su ihtiyacı karşılanmaktadır. Sauna sobası çeşitleri tarih boyunca dönemin teknolojisine göre ilk olarak dumanlı sobalar kullanılmış ve 1920 yılına kadar bu şekilde devam edilmiştir. Ancak bu tarihten sonra yeni tip ısıtıcılar bulundukça dumanlı soba tipleri ortadan kalkmıştır

Saunanın faydaları

Saunanın faydaları saymakla bitmez ancak kısa bir özet geçecek olursak. Vücudumuzun direncini artırır ve kılcal damarları genişleterek kan basıncının artmasına yardımcı olur. Cilde faydasına mevcut olan sauna, 30 dakika 80 C de kaldığımızda hiçbir krem ve katkı kullanmadan en doğal yollarla pürüzsüz bir cilde sahip olmamızı sağlar. Bir gün Adana’ya yolunuz düşerse bu konuda profesyonelleşmiş adana sauna güler yüz, hijyen ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile dikkat çeken mekanlardan biri konumundadır. Ayıracağınız kısa zamanlarla bilimsel faydalarının dışında gözle görülmeyen ama hissedilebilen olumlu etkileri ile yeniden doğmuş casına kendinizi zihinde bulacaksınız.

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment