Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Adana Masaj olarak uzman bir kişiye yaptıracağınız güzel bir yüz masajı ile baş ağrısı, bitkinlik ve asabiyet gidecek ve kendinizi dingin ve rahatlamış hissedeceksiniz, demekteyiz. Yüz masajı uygulanan kişiler bu sayede daha genç bir görünüme e kavuşurlar, dolayısıyla bu yönüyle de yararlı bir masaj türüdür. Kan dolaşımını hızlandırır, cilde canlı bir ışıltı ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Gergin olan kasları gevşetir, yüzü güçsüz ve yorgunluk ifadesinden kurtarır. Yüz masajının etkisi öyle muhteşemdir ki, düzenli şekilde yapıldığında yüzü gerdirme operasyonuna bile gerek kalmayacaktır. Genellikle erkekler yüz mesajı yaptırmaya sıcak bakmasalar da aslında erkeklerin de kadınlar kadar bu masaja ihtiyaçları vardır. Bir masaj uzmanının anlattıklarından yola çıkarsak, bütün hayatı boyunda periyodik olarak masaj yaptıran yabancı devlet adamlarından bir kaç tanesi, hiç yüz masajı yaptırmadıklarını belirtiyorlar ancak bu tecrübeyi edindikten sonra ise rutin hale getirip, düzenli şekilde aksatmadan yüz masajı yaptırmayı sürdürüyorlar. Masaj uzmanları aslında herkesin bu davranış şeklini hayatlarına adapte etmeleri gerektiğini vurguluyorlar.

Yüz masajı sadece geçici bir masaj şekli bile olsa, gerginliği ve endişe duygusunu gidermeye neden olan son derece basit bir uygulamadır. İyi bir yüz masajı istiyorsanız masajı uygulayacak olan kişilerin elleri gevşek olmalı, hareketler akıcı ve güven hissi uyandırmalıdır. Bu da tecrübeli masaj uzmanlarının idare edebileceği bir durumdur. Yani dolayısıyla her uygulamanın olduğu gibi masaj yaptırmanın da tecrübeli kişilerce uygulanmasına dikkat edin. Yüz masajı yapılırken, masajı yapacak kişi, arkanızda diz çöker ve zenginleştirilmiş yüz kremi ya da hafif bir yüz yağı ile masaja başlar. Yağın kullanılma oranı, derinin hareketlerle sürüklenmemesi oranında olmalıdır. Masajı uygulayan kişinin elleri temiz, pürüzsüz ve tırnakları da yüzü tahriş etmeyecek derecede kısa olması gerektiğini Adana Masaj firmamız öneriyor. Masajı yaptıran kişi kontak lens kullanıyorsa mutlaka çıkarmalı.

Adana Masaj Salonu Yüz masajı yaptırma sıralaması şu şekilde gerçekleştirilir; Sıvazlamalar, Yüzü Avuçlamak, Boyun Masajı, Yanak Masajı, Alın Masajı, Göz Çevresinde Daireler, Kaşları Sıkıştırmak, Göz Masajı, Sıralı Hareketler ve bitirirken bu son derece basit teknik ile vücuttaki gerginlik izleri de yok olup gidecektir.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Arslan

    Adana masaj salonu gibi yerlerden çekinsem de Paris SPA merkezi bu çekincemi yenmekte çok fayda sağladı. Gerçekten çok kaliteli bir yer.

Post a Comment