Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Yılların Deneyimi Ayrıcalığı İle Masaj Rahatlığı

Yılların Deneyimi Ayrıcalığı İle Masaj Rahatlığı

Masaj, binlerce yıllık bir geçmişe dayanan, değişik metotlar ile sistematik bir şekilde uygulanan, vücudun fizyolojik ve psikolojik açıdan rahatlamasını amaçlayan terapi şeklidir. Dünyanın hemen her yerinde uygulanan değişik yöntemler ile yapılan masajlar tedavi amacıyla da uygulanmaktadır. Özellikle Batı dünyasında masaj son derece önemlidir. Bazı Avrupa ülkelerinde doktor hastalarına masaj terapisini reçetelerine yazmakta ve bu terapiler devlet tarafından karşılanmaktadır. Masaj bu kadar önemli bir konu olmasına rağmen ülkemizde lüks olarak görülmekte ve geri planda kalmaktadır. Masaj asla bir lüks değildir ve belirli aralıklarla herkes masaj hizmeti almalıdır. Düzenli olarak masaj yaptıran kişiler yaptırmayanlara oranla daha sağlıklı ve dinç olmaktadır. Ayrıca psikolojik olarak da masaj yaptıran kişiler daha rahat görünmektedir.

Masajın fizyolojik ve psikolojik birçok etkisi mevcuttur. Öncelikle damar ve hormonal yapıların uyarılması ile hücresel faaliyetleri hızlandırmaktadır. Dokuların beslenmesi ve oksijenle zenginleşmesi masaj ile sağlanmaktadır. Kılcal damarın genişleyerek kan dolaşımının daha akıcı olması sağlanmaktadır. Deri üzerinde gerginleştirici ve parlatıcı etkisi vardır. Bazı mide ve safra fonksiyonlarında olumlu etkileri vardır. Masaj ile birlikte yorgunluk giderilmekte ve kişilerin psikolojik olarak rahatladıkları görülmektedir. Kişileri iş yapma isteğinde artış da gözlemlenmiştir. Yani doğru masajı doğru bir şekilde alan kişiler daha sağlıklı ve huzurlu olmaktadır.

Masaj hizmeti kesinlikle masaj konusunda eğitimli ve deneyimli kişilerden alınmalıdır. Masaj yapılırken yanlış bir bölgeye uygulanacak fazla bir baskı olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle tıbbi destek için yapılan masajda eğitim konusuna mutlaka dikkat edilmelidir. Masajın fayda sağlaması için ise sistematik bir şekilde ve düzenli olarak yaptırılması şarttır. Düzenli yaptırılmayan ya da güvenli olmayan kuruluşlardan alınan masaj hizmetinin kişilere pek bir faydası olmayacaktır.

Adana masaj salonu verdiği temiz ve kaliteli hizmet ile Adana’nın önde gelen masaj salonudur. Profesyonel eğitimli, güler yüzlü elemanlarının yanı sıra ferah bir ortam sunan Adana masaj salonu doğru masaj hizmetini almanızı sağlayacaktır. Günün yorgunluğunu atmak, daha sağlıklı olmak, psikolojik olarak rahatlamak için Adana masaj salonu müşterilerinin hizmetindedir.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Emre

    Masaj yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken bir yer.