Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Sağlıklı Yaşam İçin Diyet Ve Spa

Sağlıklı Yaşam İçin Diyet Ve Spa

İnsana kötülük olarak her istediğini yemesi yeter. Yaşadığımız çağda her şey modernleştiği gibi yemek kültürü de biraz fazla modernleşti. Pratik hayat beraberinde pratik yemek yeme kültürünü de getirdi bu durma dur diyecek şey ise sağlıklı beslenme yani diğer adı ile diyet.

Bugün insanların aklına diyet deyince sadece şişman, obez insanların ihtiyaç duyduğu bir beslenme türü akla geliyor oysa diyet sadece fazla kilosu olanların değil herkesin bilmesi ve tatbik etmesi gereken bir beslenme daha doğrusu yaşam biçimidir. Sağlıklı yaşamak sadece mutfakta yaşananlardan ibaret değildir sağlıklı yaşamak bir hayat tarzı yaşam biçimidir yani günün 24 saatini içine alır. Bu durumda kişinin günlük aldığı kalori ile yaktığı kalori aynı olması hatta yaktığı kalorinin daha fazla olması gerekmektedir. İşine araba ile giden merdivenin yolunu bilmeyen siparişlerini kurye ile isteyen telefona bile zahmetinde bulunmayıp telsiz ya da cep telefonu kullanan insanların yemelerini kısarak sağlığa kavuşacaklarını düşünmeleri hayalden ibarettir. Aslında insanların yediklerine o kadar dikkat etmeleri gerekmektedir ki midesini bir canlı gibi düşünmelidir. Bu doğrultuda yediklerine ve içtiklerine dikkat ederek midenin zarar görmesi engellenmelidir.

Tüm bunlar doğrultusunda diyet her insanın ihtiyaç duyduğu sağlıklı, disiplinli bir beslenme ve yaşam tarzıdır hele de yaşlandığı zaman zahmet çekmek istemeyenlerin mutlaka hayatına geçirmesi gereken bir yaşam tarzıdır.

Kadınlarda Yağ Yakma

Kadınlar yağ yakma konusunda çok önemli olan kasları çok önemsemelidir ve kasları korumalıdır. Elbette tüm bunların yanında yeme içme alışkanlıklarınızı da düzenlemeli ve aynı düzeni sürdürmelisiniz. Özellikle sabah kahvaltısının metabolizmamız üzerindeki etkisi yadsınamayacak denli önemlidir. Belirtilen tüm yöntemleri kararlı ve düzenli bir şekilde hayatınıza geçirdiğiniz takdirde hem tartı kabusundan kurtulabilir hem de zinde, sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Vücut Geliştirme

Vücut geliştirme, ağırlık kaldırma, egzersiz, özel beslenme programı ve diğer uygulamalar bütünüyle kas oranının geliştirilmesi ve yağ oranını düşürülmesi yöntemidir. Bunun sonucunda fiziksel performansınızı arttırmak ve ideal boy kilo oranınızı sabitlemektir.  Birçok spora göre en kapsamlı olanı ve en temel olanıdır. Yapıldığı takdirde kişi gelişmiş bir vücut yanında bir özgüven kazandırmaktadır.

Bu doğrultuda beslenme oranınızın çok büyük önemi vardır.  Alınan karbonhidrat yağ ve protein oranını kontrol altında tutulmalıdır. Vücut geliştirme egzersizleri öncesinde, sırasında ve sonrasında günlük alınan protein ve karbonhidrat desteği çok önem taşımaktadır. Günlük aldığınız yağ oranını azalttığınız zaman ve protein desteğini belirlenmiş ölçülerde uyguladığınız zaman günden güne yağ oranınızın düştüğünü ve kas oranınızın arttığını göreceksiniz.

Author Info

Meral OK

Comments ( 2 )

  • Efe

    Gerçekten de bilgi verici bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  • Adnan

    Masaj konusunda her zaman tercih ettiğim çok iyi bir yer.

Post a Comment