Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Masaj ile Gelen Rahatlık

Masaj ile Gelen Rahatlık

Masaj Yunancada yoğurma anlamına gelmektedir. Arapça’da ise massein şeklinde geçmektedir. Tarihin en eski dönemlerinden beri çeşitli şekillerde uygulanan masaj birçok amaçla yapılmaktadır. Masaj stres hormonlarını azaltan bir faktördür. Masajın depresyon üzerinde olumlu etkileri olduğu da ispatlanmıştır. Masaj bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkiler yapmaktadır. Masaj krampların tedavisinde uygulanmaktadır. Masaj özellikle damarların genişlemesiyle kan dolaşımının daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Masajın tüm bu etkilerinin yanında yorgunluğu giderdiği ve kişilerin daha huzurlu olmasına yardımcı olduğu da görülmektedir. Ülkemizde masajın bir zorunluluk değil de bir lüks olduğu kanısı mevcuttur ki bu yanlıştır. Masaj herkesin sistematik olarak alması gereken bir tıbbi tedavi olduğu belirtilmektedir. Masajın zihnin gevşemesini sağlaması da olumlu etkilerinden biridir. Masaj dolaysız yoldan ve kendiliğinden insan bedeninde dolaşım, sinir ve lenfatik sistemle çalışmaktadır.

Masajın birçok çeşidi mevcuttur. Farklı ihtiyaçlara göre farklı uygulama tarzları bulunan masaj terapilerinde Çin masajı Shiatsu Masajı önde gelmektedir. Hint masaj tekniği olan Champ ile de vücuttaki yumuşak dokular harekete geçmektedir. Yine Hindistan kökenli Bali Masajı da oldukça yaygındır. Ayrıca İsveç Masajı da en sık uygulanan masajlardan biridir. Bu tarz masajlar çeşitli tekniklerle uygulanmaktadır. Bu tekniklerin doğru şekilde uygulanması için masajı yapacak kişinin eğitimli olması şarttır. Profesyonel anlamda eğitim alan, deneyimli kişiler vücudun hangi bölgesine nasıl masaj yapmaları gerektiğini oldukça iyi bilmektedir. Özellikle tıbbi masajlar da masajı yapacak olan kişinin son derece eğitimli ve dikkatli olması gerekmektedir. Tıbbi masajlar doktor kontrolünde yapılmalıdır. Tıbbi masajlarda yapılacak yanlış bir hareket ya da yanlış bölgeye uygulanacak fazla bir baskı son derece olumsuz sonuçlar doğmasına neden olacaktır. Tüm masajlar uygulanırken masajı yapacak kişi dikkatli olmalı ve vücudun ihtiyacına göre bir metot belirlemelidir.

Adana masaj salonu masaj konusunda son derece profesyonel bir hizet vermektedir. Eğitimli ve deneyimli çalışanları ile Adana masaj salonu sektörün önde gelen kuruluşlarından biridir. Temiz ve ferah bir ortamda, günün tüm yorgunluğunu atmak için Adana masaj salonu tercihiniz olmalıdır.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Ahmet

    Masaj yaptırmak isteyenlerin mutlaka gidip bir kere denemesi gerek. Çok iyi bir yer.