Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Klasik İsveç Masajı Nedir?

Klasik İsveç Masajı Nedir?

Bugün herkesin bildiği bir masaj türü olan, Klasik İsveç Masajı ‘nı daha yakından tanıyacağız. Klasik İsveç Masajı, vücudun belli bir bölgesine veya tamamına uygulanan, masaj ile beraber dolaşım hızını arttırıp, dokuları ve hücreleri canlandırmaya yardımcı olarak, dolaşımı düzenleyip, kas gerilimini azaltıp aynı zamanda da konsantrasyonu güçlendirmeyi amaçlayan bir masaj türüdür.

Adana Masaj Salonu

Bu masajda ki en önemli hedef, masaj yaptıran kişinin günün yorgunluğundan ve olumsuzluklarından kurtarıp, masaj sonrada zinde ve dinlenmiş bir vücut ile uğurlamaktır. Tabii ki tek başına masaj buna her zaman yeterli olmayacaktır. Bu durumda Adana Masaj Salonu ve Adana masöz ‘leri devreye giriyor. Daha salonun kapısından girer girmez, hatta telefondan yaptıracağınız bir rezervasyon sırasında, görevli personellerin size olan yaklaşımı ve güler yüzü ile rahatlamaya başlamış olacaksınız. Çeşitli ikramlarıyla beraber, ön hazırlıkları da sizlerin isteği doğrultusunda şekillendirmek mümkündür. Masaj genel olarak, masaj yağıyla yapılır ancak isteğinize bağlı olarak kayganlaştırıcı malzeme kullanılmadan da yapılabiliyor. Sizi tamamen dinlenmiş ve zinde olmanızı sağlayacak bu masaj, yaklaşık bir saat sürmektedir. Adana Masaj Salon ‘unda profesyonel olarak yapılan bu masajın aşamalarından bahsedecek olursak, Adana masöz ‘leri; öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotement ve vibrasyon olarak beş aşamada masajı sürdürüp, sonlandırmaktadırlar.

Öfleraj, sıvazlamak anlamına gelmektedir. Klasik masajların tümü öfleraj ile başlar ve biter. Petrisaj, yoğurma anlamına gelir. Kası doğrudan ele alarak yapılan etkili bir masaj manipülasyonudur. Tek el veya çift el kullanılarak yoğurma işlemi yapılabilir. Bu işlem ile, kaslar sıkıştırılabilir ve esnetilebilir. Friksiyon, başparmakla, elin uçlarıyla veya elin tamamı kullanılarak yapılabilir. Belli bir bölgeye basınçla yapılabilen dairesel hareketler bütünüdür. Tapotement, darbeleme demektir.

Adana Masaj – Bayan Masöz

Genellikle kassal uyarılar için uygulanan yöntemdir. Spor aktiviteleri öncesinde ki hazırlık masajlarında sıkça görebiliriz. Son olarak vibrasyon yani titreşimden bahselim. Genelde bütün avuçka nadirende olsa parmak uçlarıyla uygulanan yöntemdir. Kas spazmlarını çözme ve ağrıları azaltma etkisi vardır. Adana Masaj Salon ‘u ve Adana masöz ‘lerinin uzman elleriyle birleştirilen tüm bu yöntemler Klasik İsveç Masajı olarak siz değerli misafirlerimizin hizmetine sunulmaya devam etmektedir.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Alp

    Adana masaj salonu masözlerinin masajı çok hoşunuza gidecek.