Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Klasik İsveç Masajı Nasıl Yapılır?

Klasik İsveç Masajı Nasıl Yapılır?

Adana Masaj Salonu firmamız vücudun tamamına ya da bir kısmına uygulanacak olan klasik masaj ile kan dolaşımının hızını arttıracağını, hücreleri canlandıracağını, kas gerilimini azaltıp, konsantrasyonu yükseltebileceğimi söylemekteler. Klasik masaj yaptırmadaki asıl amaç masaj yaptıracak olan kişinin stresinden ve günün yorgunluğundan kurtulmasına yardım etmek, keyifli ve rahat bir ortamda kendisini dinlenmiş ve zinde hissetmesini sağlamaktır.

İsveç masajı da denen klasik masaj, diğer tüm masajlar gibi yağ kullanılarak uygulansa da masaj yaptıracak olan kişinin cilt tipine göre de kayganlaştırıcı bir malzeme kullanmadan da uygulamak mümkündür.

Adana Masaj olarak Masaj süresi yaklaşık olarak 60 dakika olan İsveç Masajı / Klasik Masaj Nasıl Yapılır, açıklayalım.

Sıvazlama, yoğurma, friksiyon, darbeleme ve titreşim başlıkları altında yapılan ve batı tekniği ile gerçekleştirilir.

Sıvazlama (Öfleraj) : Her klasik masaj sıvazlama yöntemi ile başlar ve biter. Bölgesel şekilde yapılan sıvazlama işlemi, tek ya da çift elle, avuç içi, parmak ya da el sırtı uygulamaları ile yapılır. Kolda ya da baldırlarda tek el kullanılırken sırt masajında iki el uygulaması sağlanır. Kalp yönüne doğru derin bir basın uygulanmasına derin öfleraj denir.

Yoğurma (Petrisaj) : Doğrudan kaslara yapılan bir masaj tekniğidir. Tek ya da çift elle gerçekleştirilen yoğurma hareketi ile kas esnetilir ve sıkıştırılır. Kasa, hamur yoğurması tarzında uygulama yapılır. Bu durumda ypışık dokuların açılması ve dokuların gerilmesi hedeflenir. Bu masaj tekniğinin etkin olması için derin ve yüzeysel dokuları sıkıştırmamak gerekir. Dolayısı ile uygulama sahası küçüldükçe basınç da azalır.

Friksiyon : Baş parmak ile, el uçları ile ya da elin tamamı ile yapılır. Belli bölgelere basınç uygulayarak dairesel hareketler içeren bir tekniktir. Doku üzerindeki etki basınç şiddetine göre değişiklik gösterir.

Darbeleme : Kasları uyarmak için uygulanan bir masaj tekniğidir. Mesela spor yapmadan önce yapılacak olan bu yöntem ile kaslar uyarılır. Bu yöntemde diğer masaj türlerinde olduğu gibi kan dolaşımını arttıran bir etki beklememeniz gerektiğini Adana Masaj Salonu olara söyleyebiliriz.

Vibrasyon (Titreşim) : Bütün avuç ya da nadir olarak parmak uçlarıyla uygulanan bir tekniktir. Eli kaydırmadan yapılan masajda titreşim dokuya aktarılır.

Author Info

Meral OK