Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Karın Masajı Nasıl Yapılır?

Karın Masajı Nasıl Yapılır?

Adana Masaj firmamız; karın masajı yaptırmak ilk zamanlarda biraz tedirgin edici olabildiğini biliyor. Bunun sebebi ise kişilerin gerginliklerini karınlarında hissetmeleri ve karınlarını açtıklarında savunmasız kaldıkları duygusundandır. Ancak iyi şekilde gerçekleştirilen bir karın masajını yaşayan kişiler, bu fikirlerinden kısa sürede uzaklaşırlar.

Sinirleri yatıştıran, sindirim sisteminin uyarılmasını sağlayan gevşetici ve çok hafif bir karın masajı herkese iyi gelir. Karın ağrılarından gerek sancılı bir regl dönemi için, gerek hazımsızlık gerekse de gerginlikten dolayı şikayetçi olun, bu masaj kişilerin son derece rahatlamasına neden olacaktır. Bu gevşetici ve sakinleştirici masaj aynı şekilde pekliği de giderecektir. Bu masaj aynı zamanda kilolarına özen gösteren kişiler için de çok yararlı bir masajdır. Diyet uygulayan kişiler karın bölgesinin farkına vardıklarında daha bilinçli şekilde diyet yaparlar. Adana Masaj Salonu olarak üstelik, kan dolaşımı da hızlandığı için deri yüzeyi pürüzsüzleşir ve güzelleşebileceğini belirtiyoruz.

Bazı kişiler hamile kadınlara karın masajı uygulanmasını olumlu bulmaz ancak Adana Masaj olarak hafif şekilde yapılacak bir karın masajının son derece faydalı olduğunu söylemekteyiz. Hamilelere uygulanacak olan bu masaj ile anne ve bebek de sakinleşip, rahatlayacaklardır.

Bu bölgede yapılacak olan tüm hareketler duyarlı ve hafif şekilde gerçekleşmelidir. Belin yanında diz çökerek, karın ve sırt kaslarını gevşetmek için masaj yapılacak kişinin dizlerinin altına yastık konabilir. Karın masajı temel olarak beş ya da on dakika arasında sürer ancak yapılacak olan hareketler tekrarlanarak, süre uzatılabilir.

Sıvazlamalar, Göbek Çevresi Masajı, Dairesel Sıvazlamalar, Dairesel Basınçlar, Yoğurmalar, Yanlarda Sıvazlamalar, Çaprazlamalar, Sırt Kaldırma, Hintli Çiçekçi (Bu hareket göbeğin hemen altından yukarıya doğru bastırarak yapılan ve basınç uygulanan bir harekettir. Bu uygulama hamileler için geçerli değildir.) Masajın sonunda da Tüy Masajı ile masaj sona erdirilir. İlk başta yapılan hareketlerin tekrarı olan Tüy Masajı ile hafif dairesel sıvazlamalar gerçekleştirilir.

Bir çok kişinin ilk başta tedirginlikle karşıladığı ancak uygulandığında son derece keyif aldığı bu uygulamayı siz de değerlendirmelisiniz. Ruhsal olarak hafiflemenizin yanı sıra fiziksel olarak da son derece eğlenceli ve keyifli bir süreç olacağını Adana Masaj Salonu firması olarak belirtiyoruz.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Hakkı

    Masaj konusunda tavsiye edebileceğim tek yer. Mutlaka gidilip görülmeli ve eşsiz hizmetlerden yararlanılmalı.