Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Burma Masajı

Adana aromaterapi masajı fiyatı

Burma Masajı

Adana Masaj Salonu firmamızdan temel masaj hareketleri dahilinde öğrendiğiniz masaj uygulamalarında deneyebileceğiniz ve başarabileceğiniz bir diğer masaj tekniği de Burma Masajdır. Daha önceki yazılarımızda da temel yoğurma masajını sizlere aktarmıştık. Daha uyarıcı ve derin olan bu hareketi de temel yoğurma masajına eklememiz mümkündür. Bir havluyu burarak sıktığınızı hayal edin, bir eliniz yukarı ve diğer eliniz de diğer tarafa doğru çekerken, bir elinizin baş parmağı derin olacak şekilde basınç uygular.

Burma Masajında Hafif Yoğurmalar; Kolların üstü ve omuzlar gibi daha ince olan bölgelerde bu masaj tekniğini kullanmak uygun olacaktır. Deriyi bir el baş parmağı ile parmaklar arasında kaldırarak, sıkın ve döndürün. Diğer elinize doğru kaydıracağınız bu hareket ile yenileyerek diğer elinizle de tekrarlayın.

Adana Masaj firması olarak Burma Masajında Basınç; Doğrudan ve derin bir basınç uygulamak omurga ve her iki yanında bulunan bölgelerin ve çevresinde yer alan kasları rahatlatacak, gerginliğini alacaktır ve oldukça gevşetecektir, dolayısıyla bu yanıyla çok yararlı bir masaj uygulama türüdür. Basıncı düzenli ve aşamalı bir şekilde uygulamak gerekir kesinlikle sert ve ani bir uygulama yapmayın. Yağ kullanımı oranını iyi ayarlamalısınız. Az olmalı ki eller yan tarafa doğru kaymamalı. Çok da az olmamalı ki deriyi kasmasın ayrıca tırnaklarınızın da deriye batmamasına özen ve dikkat göstermeniz gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Burma Masajında Sabit Basınç; elinizin baş parmaklarıı deri üzerine koyarak yavaş yavaş üzerine eğilerek, basınç uygulayın. Birkaç saniye bastırarak daha sonra başka bir alana kayın.

Burma Masajında Dairesel Basınç; Sabit basınç uygular gibi bastırın, daha sonra derin, küçük ve dairesel hareketler uygulayın ve derinin ve altındaki kas tabakasının üzerinde daireler çizerek masajı uygulayın.

Adana Masaj Salonu bünyesinde masaj yaptırmak insanı rahatlatan, kan dolaşımını hızlandıran, gevşeten bir uygulama türüdür. Bu uygulamaların çeşitli yöntemleri olmakla birlikte sizinle daha önce paylaştığımız temel masaj uygulamaları yazısını okuduktan sonra Burma Masaj ve diğer masaj türlerini de uygulayarak karşınızdaki kişiyi rahatlatmanız mümkün. Bu masaj türlerini ofiste bir arkadaşınıza ya da evde eşinize uygulayarak daha rahat çalışma ve ev ortamı sağlayabilirsiniz.

Author Info

Meral OK

Comments ( 2 )

  • Büşra Üzmez

    Arama yaparken bulduğum bir yer. Fakat artık ben de Adana Masaj Salonu müdavimiyim.

  • Mert

    Yapılan masajlar için denilebilecek tek kelime eşsiz olduğu. Teşekkürler.

Post a Comment