Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Hamam Kesesi Kullanımı

Hamam Kesesi Kullanımı

Hamamda kese kullanımı da son derece önemli ve dikkat gerektiren bir durumdur. Bunun için getirdiğiniz kesenizi kullanmadan önce mutlaka sabun ve sıcak su ile yıkamanızı Adana Hamam olarak önermekteyiz. Kullanmadan önce de üzerinde hiçbir sabun ya da benzeri bir unsur artığı kalmadığından emin olarak duru su ile güzelce yıkayın. Hamam kesesini kirlenen gözeneklerimizi açmak ve ölü deri tabakasından arınmak için kullandığınızı asla unutmamalısınız. Dolayısı ile kese yapısının özelliğini yitirmemesi için ve vücudumuzda kullanımı sırasında hiç bir durumda sabun, şampuan, vücut losyonu ya da temizlik ürünü kullanılmamalıdır.

Hamam kesesi vücuda uygulanırken Adana Masaj Salonu olarak kesinlikle duru su ile kullanımı sağlamanızı öneriyoruz. Ev ortamında banyo yaparken de bu hususa özen göstermelisiniz. Dayanabileceğiniz en yüksek su sıcaklığında duş alarak, daha sonrasında vücudunuzu sabunlamalı ve ardından da durulandıktan sonra keselenmelisiniz. Eğer evinizde sauna ya da terlemenize olanak tanıyacak bir ortamınız varsa eğer bu durumda o ortamda iyice terleyerek ve sabunlu su ile yıkanarak, ılık su ile de durulandıktan sonra vücudunuza uzun ve yatak hareketlerle, aynı yerlerden de sık sık geçilmemesine de özen gösterilerek keselenmek gerekmektedir. Keseyi uyguladıktan sonra sabunlu lif kullanılarak deri üstünde kesenin sıyırmış olduğu tabakayı iyice temizlemeli ve durulamalısınız.

Spa, sauna ve hamam gibi ortamları kullanmada çok iyi bir şekilde termeye özen göstermelisiniz. Çabuk olacak şekilde de vücudunuza direkt olarak el ile sabun ya da benzeri dilediğiniz bir ürün ile vücutta bulunacak yağları atma işlemi yapılmalıdır. Sabunu arındırmanızın ardından keseyi sıcak suda ıslatarak vücudunuza uygulamanızı Adana Masaj Salonu olarak tavsiye etmekteyiz. Kesenin vücudunuzdan çıkarttığı kiri ve ölü deri tabakasını sabunlu lifle temizledikten sonra ılık su ile durulamalısınız.

Eğer keseyi selülit mücadelesi için kullanacaksanız her gün yapabilirsiniz ancak diğer uygulamalar için sorun yaratabilir. Kese kullanımının ideal süresi 10 günde bir olarak Adana Hamam olarak uygun görmekteyiz ve doktorlar tarafından da böyle tavsiye edilmektedir. Selülit ile mücadelede de her gün baldır ve kalçalara uygulanması söz konusu iken nazik dokunuşlarla gerçekleştirmek gerekir. Kese size özel bir üründür, ortak kullanımı sağlık ve hijyen açısından doğru bir uygulama olmayacaktır.

Author Info

Meral OK

Comment ( 1 )

  • Emrah

    Masajlarda gerçekten uzun seanslar ve etkili hizmetler sunuluyor.