Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Hamam faaliyetleri

Hamam faaliyetleri

Adana hamam fırsatları

Adana hamamları tarihin eskimiş yüzünden kalan güzel mekanlardır. Millet olarak çok eski zamanlardan beri temizlenmek için hamamlara gidiyoruz. Hatta hamamlar bizim tarihimizde oldukça önemli bir yere sahiptir. Avrupalı devletler daha yıkanmak kelimesinin anlamını dahi bilmezken bizim kültür ve medeniyetimizde asırlardır hamamlar mevcuttu. Bu nedenle de oldukça köklü bir hamam kültürümüz olduğunu söylemek yanlış olmaz. Adana hamam tarihinin bu kadar eski olmasının yanında insanlarımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılmasının da hamamların günümüze kadar ulaşmasında etkisi büyüktür. Bizde hamamlar çeşitli örf ve adetlerin bir parçasıdırlar. Damat evlenmeden önce hamama gider, erkek çocuklar askere gitmeden önce hamama gider, anneler oğullarına kız beğenmek için hamam yollarını tutarlar. İşte bu birbirinden farklı adetler sayesinde hamamlar bugünlere kadar gelebilmiştir.

Adana hamam masaj hizmetleri

Adana hamam resim 2Adana halkının hamam faaliyetlerinin yanında hamamlarda masaj hizmeti alması masaj salonu sektöründe ciddi artış sebebi olmuştur. Hamamlar, yıkanma ve temizlenme yerleridir. Hamam içerisinde yer alan kurnalar tek kişiliktir ve bu kurnanın başına oturan kişi kendi kendini yıkamaktadır. Ancak kişi dilerse hamam içerisinde çalışan ve adına tellak denilen kişiler kendisini yıkamaktadır. Ayrıca bir de hamamda kese attırmak şeklinde bir tabir vardır. Hamamda kese attırmak, hamamda görevli olan tellağın, kişiyi kese adı verilen bir bezle yıkamasıdır. Tabi tellak kişiyi yıkarken biraz sert davranmasıyla ünlüdür. Bu nedenle kese attırmak herkes tarafından tercih edilen bir yöntem değildir. Adana hamam masaj faaliyetinde masaj salonu hizmetinde Paris SPA kaliteli hizmeti ile günlük SPA merkezi olarak hizmet vermektedir.

Hamamlardan masaj salonlarına

Günümüzde eski tip hamamlar varlığını sürdürmektedir. Ancak bu hamamların yanında çeşitli masaj salonları da hamam hizmeti sunmaya başlamıştır. Bu masaj salonlarından birisi olan Adana masaj salonu müşterilerine son derece hijyenik bir ortamda hamam hizmeti sunmaktadır. Kültürel anlamda oldukça zengin illerimizden birisi olan Adana ilimizde bulunan bu masaj salonu eski tip hamamları aratmayacak bir konforda hizmet vermektedir. Bu masaj salonu ile ilgili bilgilere ulaşmak isteyenlerin arama motorlarında Adana hamam şeklinde arama yapmaları yeterli olacaktır.

Hamamların vazgeçilmezi kese

Hamamlarımızda vazgeçilmez yeri olan hizmet kesedir. Aslında kese bir bez parçasıdır. Ancak kir çıkarma konusunda oldukça etkili olduğunu söylemek gerekir. Bu nedenle de hamamlarımızda kese oldukça yoğun şekilde kullanılmaktadır. Ancak günümüzde hamamlarda bulunan tellakların yerini masaj salonlarında kese hizmeti sunan Adana masöz bayan çalışanlar almıştır. Artık hamam sefasını sürebileceğiniz masaj salonlarında bayan keseci talepleriniz Paris SPA tarafından karşılanmaktadır.

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment