Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Dalga Masajı

Dalga Masajı

Adana Masaj Salonu firmamız tarafından sunulan masaj tekniklerini bildiğiniz takdirde uygulayabileceğiniz pratik masaj uygulamalarından biri de Dalga Masajıdır. Dalga masajı ile küçük dairesel hareketler uygulanır ve bununla birlikte bir dalgalanma etkisi oluşur. Ayak topuklarında, el ayalarında, göğüste ve omuzlarda dalga masajını uygulamak mümkündür. Elleri gevşek bir şekilde yumruk yaparak sıkın. Parmak eklemleri ile dairesel olarak ileri geri yaparak masajı uygulayın.

Dalga Masajında Vurmalar; Anlı ve çabuk vurma hareketleri kaslı ve etki bölgeler için yararlı bir masajdır. Bu masajı kesinlikle kemikli bölgelerde ya da morarmış veya yaralar üstünde uygulamamak gerekiyor. Dalga masajı genellikle uyarıcıdır ve kan dolaşımını düzenleyen bir yapısı vardır. Yavaş bir şekilde uygulandığında ise sakinleştiren bir etki yaratabilir. Dalga masajında vurma işlemini masaj yaptığınız kişiyi uyandırmak adına yapabilirsiniz. Ya da masaj yaptığınız kişiyi uyutmak istiyorsanız bu masajı ya hiç yapmamalısınız ya da masaj uygulamasından önce yapmalısınız. Masaj hareketleri sert ve ağır değil, hafif olmalı ve yaylanmalı. Masaj yapılacak kişinin canını yakmamak ve incitmemek için masaj uygulamasını öncelikle bir havlu üzerinde ya da kendi üstünüzde denemelisiniz.

Adana Masaj Salonu tarafından anlatılan Dalga Masajında Yumruklamalar; Bilekleriniz rahat olacak bir şekilde gevşek olarak yumruk yapın ve yaptığınız yumruğun yan tarafları ile art arda vurun. Elleriniz deriye temas eder etmez ellerinizi çekmelisiniz ki masaj hareketleri canlı ve hafif olsun.

Dalga Masajında Kesmeler; Ellerinizin yan tarafları ile vururken ve elleriniz deri ile temas eder etmez geri çekin. Elleri ardı ardına kullanın ve bu hareketi çabuk yapın. Elleriniz tamamıyla rahat ve gevşek bir durumda olmalıdır, öyle ki parmakların birbirine çarptığını hissedip, duyabilesiniz.

Adana Masaj olarak; Genel masaj teknikleri ile ilgili yazıyı daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bu yazıdan yola çıkarak, temel masaj uygulamalarının üzerine Dalga Masajını uygulamanız çok daha kolay ve pratik olacaktır. Her masaj uygulamasında olduğu gibi dalga masajı da kişide rahatlama ve gevşeklik hissi yaratacaktır. Dikkat edilmesi gereken hususlara özen gösterdiğiniz takdirde Dalga Masajı da son derece pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz masaj uygulamalarından yalnızca bir tanesidir.

Author Info

Meral OK

Comments ( 3 )

  • Cebrail SÖZÜBİR

    Bu yorumu kaliteli masajınızdan dolayı yapma gereği duydum her zaman gideceğim tek yer sizsiniz.

  • Hakan

    Adana Masaj Salonu ilk masajı ile bile profesyonelliğini hissettirdi. Gerçekten çok etkili bir masajları var.

  • Hakkı

    Masaj yaptırmak isteyenlerin telefon ile randevu alması yeterli oluyor. uğrayın.

Post a Comment