Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Adana Hamam Malzemeleri

Adana Hamam Malzemeleri

Adana Hamam olarak; Geleneksel olan kültürümüzü yaşamak için öncelikle ritüellerini de yerine getirmek ve hamam için gereken malzemeleri almanız gerektiğini belirtmekteyiz. Bir çok tekstil ürününden yapılan peştemallerden en iyisi tabii ki bambu ya da pamuklu olanları olacaktır. Eskiden kullanılan sedef kakmalı takunyalar artık günümüzde yalnızca süs eşyaları olarak kullanıldığı için siz kendinize rahat edebileceğiniz bir terlik almanız iyi olacaktır. Sabun tabii ki sınırsız seçeneklere sahip olan bir ürün. Ayrıca yanınıza nemlendiricili banyo jeli ve sonra kullanmak üzere aromatik yağ almayı da unutmamalısınız.

Peki, İstanbul’da hamama gitmek üzere malzeme alabileceğiniz nereleri var?

Adana Hamam; İngiltere, Rusya ve Fransa’da mağazaları bulunan marka en iyi ham madde kullanımı sağlanmış, güzel tasarım ürünler sunuyor.

Haremlique; Caroline Koç’un ve tasarımcı Banu Yentur’un birlikte kurduğu firmada son derece kaliteli havlu, bornoz ve peştemal bulmak mümkün. Aynı zamanda tuğralı ve nakışlı havlu ve nevresimlerle de kişiye özel üretimler yapıyor.

Adana Masaj Salonu olarak önerdiğimiz firma; Chakra; Dokunmanın büyülü olduğunu söyleyen marka, bambu lifinden peştemal ve havlularında oldukça iddialı. Yumuşacık havlular sizi heyecanlandıracak.

Taç Linen’s; Microcotton’dan ürettikleri bornoz ve havlu setlerine bayılacaksınız. Bedeninizi saracak olan yumuşacık havluların renk seçeneği de oldukça fazla.

Madame Coco; Elegan ve yumuşak peştamel, bornoz ve havluların doğal renklerle birleştirildiği çok güzel bir kombinasyon hazırlamışlar. Ürünlerin çekiciliği Paris esintisi taşıyor olmalarından kaynaklı.

Al Hammam; Hamam için gerekli bütün malzemeleri bulabileceğiniz mağazada peştemal, lavantalı, defneli ve papatyalı sabunlar, ipek keseler, bakır hamam tasları ve tahta takunyaları gayet uygun fiyatla satın alabiliyorsunuz. Kapalıçarşı’nın karşısında yer alan Al Hammam, kubbeli tavan dekorasyonu ve mermer göbektaşı ile hamam şeklinde tasarlanmış. Ayrıca firma tüm ürünlerinde organik ve doğal malzemeler kullanıyor.

Shahrazade; Çeşitli sabunlar, renkli terlikler ve ahşap taraklar bulabileceğiniz bu oldukça renkli dükkan, dışarıdan baktığınızda da son derece neşeli ve ilgili çekici bir konseptle hazırlanmış. Ayrıca mağazada dekoratif hamam malzemelerini de bulabiliyorsunuz.

Derviş; Derviş’te etnik motif ile işlenmiş el işi tekstil ürünleri yer alırken, doğal sabunlar ve hamam aksesurları da edinebilirsiniz.

Author Info

Meral OK

Comments ( 2 )

  • İsmet

    İstanbul’da bu kadar seçeneğe karşın Adana’da sadece Adana masaj salonu tüm ihtiyaçlarınzı karşılayacak durumda. Mutlaka gitmelisiniz.

  • Efkan

    İlk defa gittiğimde tereddüttüm vardı fakat ilk masajın ardından Adana Masaj Salonu’nun çok iyi bir yer olduğunu gördüm.