Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Yağ Yakma Ve Forma Girme

Yağ Yakma Ve Forma Girme

Yağ Yakma Ve Forma Girme

Tüm fazla kilosu olanların en çok istediği ve en zorlandığı şey olan yağ yakma olayı basit adımlarla kolayca gerçekleştirilebilir. Yağ yakma süreci iki yolla gerçekleştirilebilir. Birincisi yağ aldırma operasyonu diğeri ise spor, egzersiz, diyet ve kardiyo çalışmalarıdır. Birinci yöntem daha çok obezite söz konusu olduğunda geçerlidir. Diğer yöntemse sağlıklı ve zinde bir yaşamın olmazsa olmazlarındandır.  Aslında yağ yakma her ne kadar kilolu olanlar için anlaşılsa da bu herkes için geçerlidir. Çünkü insanların ideal bir kilo ve boy oranı vardır ve hayat boyu bu oranlarda vücudunu koruması gerekir. Bu sayede yaşam sağlığınız daha iyi olacaktır ve ileri dönemlerde daha az rahatsızlıkla karşılaşırsınız.

Bu olay kadından erkeğe, bünyeden bünyeye farklılık göstermektedir elbette. Kadınlarda yağ oranı erkeklere göre daha fazladır. Erkeklerde ise kas kütlesi kadınlara göre daha fazladır. Kaslar metabolizma hızını belirleyici bir faktördür. Tam da bu yüzden erkekler kadınlara kıyasla daha hızlı yağ yakarlar.

Yağ Yakma ve Vücut Geliştirme

Vücut geliştirme bir antrenör desteğinde yapıldığı takdirde, bilgi alımı, size uygun egzersiz programı oluşturulması ve verim-zaman oranının yüksek olması açısından sizi daha kazançlı çıkarır. Bir eğitimci desteği olmadan yapılan egzersizlerde sakatlanma riski göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca ilgili bütün bilgileri kavramak ve doğru şekilde uygulamaya dökmek zaman açısından veriminizin düşük olmasına sebep olabilmektedir.

Egzersizlerde aşırıya kaçıldığında, vücudun kapasitesinin üzerinde ağırlık kaldırılması durumunda eklem sağlını riske atma durumu ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda aşırıya kaçılmamalı ve böyle risk göze alınmamalıdır. Ayrıca egzersizlerde sadece belirli bir adele grubuna yönelmemelidir. Bu da kişiye sağlık problemleri çıkarabilir.

Author Info

Meral OK

Comments ( 3 )

  • Kamil

    Yağ yakma konusunda gelip kontrol yaptırmamız mümkün mü?

  • Sevda

    Uygulanan yöntemlerden ben çok memnun kaldım. Size de tavsiye ederim.

  • Aylin

    Forma girme noktasında kişilerin ihtiyacı olan tüm hizmetler sunulmuş durumda.

Post a Comment