Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Rahatlığın adı ayak masajı

Adana masaj salonu

Rahatlığın adı ayak masajı

Adana masaj salonu Paris

adana-ayak-masaji-2-netRefleksoloji, ayaklarımızın altına yapılan masajın adıdır. Bedenin tüm bölgelerine ve organlarına ulaşan reflekslerin ayaklarımızın altında olması nedeniyle bu bölgeye yapılacak bir masajla tüm bedende huzur sağlanması amaçlanmaktadır. Bu nedenle de refleksolojide ayakaltına özel tekniklerle masaj yapılmaktadır. Bu sayede de tüm vücudumuzdaki stres ve baskı azaltılmaktadır. Günümüzde oldukça yaygın hale gelen bu masaj türünde refleksoloji bölgeleri özel el teknikleri ile baskı altına alınarak vücuttaki stres atılmaktadır. Refleksoloji tüm insanlarda işe yarayan etkili bir masaj yöntemidir. Dolayısıyla kadın, erkek, çocuk herkes tarafından kullanılabilecek bir rahatlama yöntemidir.

Kadınlarda Refleksoloji

Kadınların en çok ağrı çektikleri dönem adet dönemleridir. Bu dönemde çekilen acı nedeniyle birçok kadın çeşitli ağrı kesici ilaçlar kullanmaktadır. Ancak kullanılan bu ilaçların da kişinin metabolizmasına zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Bu yüzden refleksoloji yöntemiyle rahatlama masajı yaptırmak kadınlar açısından oldukça faydalı olacaktır. Zaten yapılan deneylerde adet dönemlerinde olan 100 kadından 97 sinde ayak refleksolojisi sayesinde acının azaldığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla adet döneminde olan kadınların etkili bir ayak masajı ile sancılardan kurtulması mümkündür.

Çocuklarda Refleksoloji

adana-ayak-masaji-3-net

Refleksoloji bir masaj yöntemi olduğu ve herhangi bir ilaç kullanımını içermediği için çocuklara da uygulanabilmektedir. Çocuklarda da stresin azaltılması, motivasyonun artırılması ve çeşitli hastalıkların iyileştirilmesi amaçlarıyla refleksoloji masajına başvurulmaktadır. Oldukça başarılı sonuçlar alınan birçok deneyde, çocukların yakalandıkları hastalıklardan refleksoloji masajı sayesinde daha kısa sürede kurtuldukları tespit edilmiştir.

Refleksoloji alanında son günlerde oldukça önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Önceleri pek bilinmeyen bu masaj yöntemi günümüzde hızla yaygınlaşmaktadır. Ayaklarımızın vücudumuzun aynası olduğu prensibinden yola çıkılarak bulunan refleksoloji yöntemi sayesinde birçok insan dertlerinden sıkıntılarından kurtulmaktadır. Bu nedenle de artık hemen her ilimizde kurulan masaj salonlarında refleksoloji tekniğini kullanan masajlara da yer verilmektedir. Örneğin adana masaj salonu refleksoloji tekniğiyle uygulanan ayak masajı uygulamasını müşterilerinin hizmetine sunmaya başlamıştır.

Bu sayede daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışan masaj salonlarının bir diğer amacı da refleksoloji masajının daha da yaygın hale gelmesidir. Önümüzdeki yıllarda refleksoloji masajında çok daha güzel gelişmeler yaşanacak ve bu masaj artık tüm dünyada etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlanacaktır.

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment