Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Hacamat kimlere yapılır?

Hacamat kimlere yapılır?

Hacamatta ki gizli şifa

Hacamat, vakum yolu ile kılcal damarlardan pıhtılaşmış olan kanın çekilmesi işlemidir. Ensenin üstündeki kafanın arkasında bulunan beyinciğin üstüne denk gelen bölümden, sırttaki iki omuz arasından ya da vücudun ağrı ve acısı olan yerlerine yakın yerlerden fincan, bardak ve boynuz gibi objelerin yardımı ile vakumlanarak çekilir. Hacamat, çok eskiye dayanan bir tedavi yöntemidir. Adana masaj salonları milattan öncelere dayanan tarihi geçmişi bulunmaktadır. Hindistan’da tıp yöntemi olarak halen kullanılmaktadır. Geçmişte Mısır, Mezopotamya ve Yunanistan’da da kullanılmıştır.

Hacamat nasıl yapılır?

Neşter yardımı ile çizilen derinin bir fincan, bardak, kavanoz ya da boynuz yardımı ile emici güç oluşturularak pıhtılaşmış olan kanın çekilmesi işlemidir. Kişinin sıkıntısı, ağrı ve acısı neresinde ise oraya en yakın olan yere hacamat uygulanması etkisini artırır. Masaj salonu Adana baş ağrısı, solunum zorluğu, dolaşım problemi gibi durumlarda kesinlikle doktor tavsiyesi ile ve uzman kişilerce yaptırılmalıdır. Hacamatın modern tıpta kullanılmamasının sebebi, yeteri kadar deney yapılmaması ile uzun süreli istatistikiAdana Hacamat kimlere yapılır? kontroller yapılamamış olmasından kaynaklanmaktadır. Steril ortamda yapılmalıdır.

Hacamat sayesinde pıhtılaşan kandan arınılır, vücuttaki toksinlerden temizlenir, ağır metaller vücuttan uzaklaştırılır. Düşük tansiyonlu kişiler ile kansız kişilerin yaptırması risklidir. Adanada masaj salonu Hepatit B ve benzeri bulaşıcı hastalığı olan kişilerde hacamatı yapan kişi risk alır. Hamilelerde yaşlılarda ve çocuklarda demir eksikliği olan kişilerde hacamat yaptırılmamalıdır. Ayrıca kanser tedavisi gören kişiler ile kas ve kemik problemleri olan kişiler için hacamat yaptırmaları önerilmemektedir. DVT rahatsızlığında da uygulanmamalıdır.

Hacamat kimlere yapılır?

Hacamat sürekli baş ağrısı çeken, migreni olan, romatizmal ağrılarından şikayet eden, kronik hazımsızlık çekenlere yapılabilir. Hacamat yaptıracak kişinin yaşlı veya çocuk olmaması gerekir. Ayrıca kanla bulaşacak rahatsızlığı olmayan kişilere yapılmalıdır. Adana masaj salonu hamile olmayanlara, kansızlığı ve demir eksikliği bulunmayan kişilere başka önemli bir sorunu yoksa hacamat yaptırabilirler.

Hacamat kesinlikle işi bilen, teknik olarak bilgili, deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Hastane gibi steril ortamlarda uygulanmalıdır. İşlem bittikten sonra kan silinmemeli, kanın kendiliğinden durup pıhtılaşması gerekmektedir. Her türlü mikrop kapma riskinden uzak durulmalıdır. Sık sık yaptırmak, sakıncalıdır. Gelişigüzel kişilere yaptırılırsa sakat kalma riski olacağından doktor kontrolünde yaptırmalıdır. Adana masaj salonu Bilinçsizce yapılması durumunda körlük bile söz konusu olabilmektedir.

Adana masaj salonu fiyatları

Adana masaj salonu firması olarak sürekli aktif bir şekilde hizmet veren salonlardan birisi durumundaki Adana Paris masaj salonu işletmesi olarak Adana kentinde hamam, sauna ve masaj kapsamında hizmet veren salonları yenilikçi zihniyet sahibi yapmak ve bu masaj salonu işletmelerinde hizmet alan müşterileri de kaliteli ve kalifiye hizmet anlayışını uzman Adana masöz bayanlar eşliğinde aşılamaktır. Salonumuzda bulunan Adana masözgenç ve dinamik bayan personellerimiz ile sizleri misafir etmek isteriz. Adana masaj salonları arasında görebileceğiniz en iyi masaj salonu firması. Firmamız Adana hamam, Adana sauna ve Adana SPA alanlarında da aktif olarak çalışmaktadır. Adana masaj salonu içinde farkını fark edeceğiniz en iyi Adana masaj salonu

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment