Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Dünya üzerindeki alternatif tıp çeşitleri

Dünya üzerindeki alternatif tıp çeşitleri

Alternatif tıp nedir?

Adana masaj salonu Paris SPA’da alternatif tıp anlamı dünyanın her ülkesine yayılmış hastalıkları önlemek ya da çeşitli hastalıkları tedavi etmek amacıyla alternatif tıptan yararlanan milyonlarca hasta olduğunu söylemek mümkündür.Alternatif tıp nedir? Çok çeşitli terimlerle gündeme gelen alternatif tıp (tamamlayıcı, bütünleştirici ve konvansiyonel olmayan), konvansiyonel tıpta (tıp camiasında uygulanan ya da kabul edilen) yer almayan tedavi uygulamalarının tümünü içerir. Alternatif tıp yüzyıllardan beri insanların uyguladıkları ve çeşitli tehlikelere de neden olabilen tıp çeşididir.

Alternatif tıbbın dünyada ve ülkemizde birçok çeşidinden bahsetmek mümkündür. Bazen bilimsel tıbbın yetersizliği bazen de bilimsel tıpta hastalığın çözümü olmadığı durumlar da alternatif tıp yöntemleri uygulanmaktadır. Alternatif tıbba tıp dünyasında karşı çıkanlar çok olsa da alternatif tıbbın önemine değinen ve savunan tıpçılar az da olsa bulunmaktadır. Adana masaj salonu bu alternatif tıp uygulamaları yüz yıllar öncesinde yapılagelmiş geleneksel yöntemlerle tedavi yapılabildiği gibi yeni ve modern bir imajla da karşımıza çıkabilmektedir. Alternatif tıp ülkemizde olduğu gibi batı dünyasında da büyük rağbet görmüş ve sık sık kullanılmıştır. Bu alternatif tıp dünyanın her yerinde de kullanılmakla birlikte bazı durumlarda kalıcı çözümler de sağlayabilmektedir. En sık uygulanan ve dünyada en çok tanınan dört ana tıp sistemini şu şekilde sıralamak mümkündür:

Ayurveda Tıbbı

Adana masaj salonu son yıllarda batı dünyasında giderek popülaritesi hızla artan Hint inanç sistemidir. Ayurvedik tıbbın önceliği hastalığı önlemeye yönelik olup ayrıca sağlığı koruma ve tedavi şekli de vardır. Ayurvedik tıpta hastalığın, bedenin hastalık derecesine yönelik dayanma direncini azaltan bedensel ve zihinsel unsurlardaki dengesizlikten kaynaklandığına inanıldığı için, bu dengesizliğin düzeltilmesi maksadıyla bitkisel formüller, hayat stili değiştirilmesi ve diyet gibi yöntemler aracılığıyla bedene hastalığı yok edecek şekilde denge kazandırılmaya çalışılır. Adana masaj salonu bu yöntem Nabız teşhisi, İdrar, Dışkı (gaita), Dil, Göz, Deri, Konuşma ve ses, Genel görünüş gibi standart noktalarda gerçekleştirilir. Ayurvedik tıp sistemine göre sağlıklı olmak üç denge üzerine kurulur…

Bu dengeler, dosha (beden tipi/mizaç), agni (hazım ısısı), dhatu (yedi beden dokusu: lenf, kan, kas, yağ dokusu, kemik, ilik, ersuyu) ve mala (dışkı, üre ve diğer atıklar) dengeleridir. Adana masaj salonları bu denge sistemleri fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan iyi olmanın ve sağlıklı olmanın unsurlarının başında gelir.

Çin Tıbbı

Birbirine zıt olan Ying ve Yang güçlerinin evrenin temelini oluşturduğuna inanan Çin felsefesinden kaynaklanan bir alternatif tıp çeşididir. Sağlıklı olmak birbirine zıt olan bu iki gücün arasındaki dengeyle ilişkili uygulanmaktadır.

Japon Tıbbı

Japon tıbbı kaynağını, mitoloji ve yerel dinlerden olan Şintoizm’den almaktadır. Tanrıların yolu anlamına gelen Şintoizm, doğadaki her şeyin bir ruhu olduğuna inanmaktadır. Adanada masaj salonu bu alternatif tıp, Shiatsu masajı ve Reiki masajı gibi popüler yöntemlerin temelini oluşturmaktadır.

Tibet Tıbbı

2000 yıldan fazla geçmişe dayanan Tibet tıbbının, Buda’nın öğretilerinin tıpla ilgili bölümlerine dayandığı düşünülmektedir. Adana masaj salonları kaynağını buda öğretilerinden almaktadır.

Adana masaj salonu

Adana masaj salonu işletmesi durumunda hizmet veren salonlardan birisi olan Adana Paris masaj salonu firması olarak Adana ilinde hamam, sauna ve masaj alanında hizmet veren salonları vizyon sahibi yapmak ve bu masaj salonu işletmelerinde hizmet alan müşterileri de kaliteli ve kalifiye hizmet anlayışını uzman Adana masöz bayanlar eşliğinde aşılamaktır. Salonumuzda bulunan Adana masöz genç ve dinamik bayan personellerimiz ile sizleri misafir etmek isteriz. Adana masaj salonları arasında görebileceğiniz en iyi masaj salonu firması. Firmamız Adana hamam, Adana sauna ve Adana SPA alanlarında da aktif olarak çalışmaktadır.

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment