Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0546 420 2024 - 0322 459 0894

Klasik masaj nedir?

Klasik masaj nedir?

Klasik masaj nedir?

İsveç masajı bir takım teknikler uygulanarak kasları rahatlatmak için yapılan klasik masaj yöntemine verilen addır. Adını 1700’lerde Dr. Per Henrik Ling’in İsveç’li olmasından almaktadır. Masaj sayesinde kandaki oksijen artmaktadır ve kaslar toksinlerden arındırılmaktadır.

Klasik masaj teknikleri nelerdir?

Masaj öncelikle öfleraj yani sıvazlama ile başlar. Bu hareket tek ya da çift elle olduğu kadar avuç içiyle ya da parmaklarla da yapılabilir. Kalp yönüne doğru derin basınçla yapılan bu harekete derin öfleraj adı verilir. Başa dönüşte ise tam tersi basınç azaltılacağı için buna da yüzeysel sıvazlama adı verilir. Masajın en önemli yapı taşlarından olan klasik yoğurtma hareketi ise yine tek elle ya da çift elle yapılabilen bir masaj şeklidir.

Klasik masaj faydaları

Kas hem sıkıştırılır hem de esnetilmiş olur. Petrisaj hareketi yavaş ve yumuşak bir şekilde uygulanmalıdır. Burada amaç yapışık dokuların açılması ve kasların rahatlamasıdır. Bir diğer hareket ise friksiyon olup başparmağı ya da elin uçları ile uygulanabilir. Dokunun hareketini arttırmak hedeflenir. Sırt bölgesine uygulanan masajda daha çok kürek kemiği etrafına yoğunlaşılır. Gergin dokular yüksek basınçla açılmaya çalışılır. Son iki aşama ise darbeleme ve titreşim teknikleridir. Bu iki aktivite de damarlarda genişlemeye ve kas spazmının çözülmesine yarar. Kişi bu sayede kas gerginliğinden kurtulur ve rahatlar.

Klasik masajın önemi

İyi bir masaj salonu alanında uzman kişilerle çalışan ve gerekli malzemeleri bünyesinde bulunduran bir yere tekabül eder. Adana masaj salonu ile bu farkı görebilirsiniz. Masaj hassas ve ciddi bir iştir. Müşteri memnuniyeti burada son derece önem taşır. Masörler tüm bu masaj teknikleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve alanında deneyimli olmalıdırlar. Hizmetten memnun kalan müşteriler burayı hem bir daha ziyaret edecek hem de çevrelerine buradan bahsetmiş olacaktır. Bir salonda olmazsa olmazlardan biri de teknik ekipmanlar dır.

Klasik masaj malzemeleri

Spa malzemeleri bu noktada önem taşır. Bazı masajlar bu malzemelerin kullanılmasını da gerektirir. Profesyonel bir salonda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de budur. Kaliteli bir masör kadar teknik ekipmanların da hazırda bulunması kaliteli bir salonun güvenilirliğini belirleyecektir.

Adana klasik masaj fiyatları

Adana klasik masaj salonu hizmet veren Paris masaj salonu olarak sizlere Adana klasik masaj fiyatlarından bahsedelim isterdim fakat prensiplerimiz gereği web sitesi üzerinden fiyat belirtmiyoruz. Ayrıntılı bilgi için iletişim bölümünden arayınız. Adana masaj salonu hizmetlerinde en kaliteli mekan.

Author Info

Meral OK

No Comments

Post a Comment